Trying our hand at beef tallow. The first batch we screwed up and was more than we have here. At $10 a jar, will have about $40 worth... This is on top of the ground beef we made for about $3 per pound.
This was made from 75 lbs worth of brisket.
Next time we'll know better on making the tallow.




